PIN Generatorius: Naudojimo Informacija ir Patarimai

Nors Lietuvoje populiariausias būdas prisijungti prie interneto banko yra „Smart-ID“, vis dar yra gyventojų, kurie renkasi naudoti PIN generatorius. Ši priemonė ypač naudinga tiems, kurie neturi išmaniųjų telefonų, ir ji atitinka visus saugumo reikalavimus. Šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai užduodamus klausimus apie šią prisijungimo priemonę.

Kur įsigyti PIN generatorių?

Norint įsigyti PIN generatorių, pirmiausia reikia registruotis į konsultaciją interneto banke. Pasirinkite tinkamą laiką ir „Swedbank“ padalinį. Atvykstant į banką, būtina turėti galiojantį asmens dokumentą, pvz., pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Kokia yra PIN generatoriaus kaina?

Įsigydami PIN generatorių, turėsite sumokėti vienkartinį išdavimo mokestį, kuris yra 16 eurų. Tačiau „Swedbank“ „Jaunimo programos Vienas +“ ir „Senjorų programos“ klientams šis prietaisas suteikiamas be jokio mokesčio.

Kaip veikia PIN generatorius?

Pirmą kartą naudodamiesi PIN generatoriumi, klientas turi sugalvoti individualų 5 skaitmenų slaptažodį, kurį reikės įvesti kiekvieną kartą naudojantis prietaisu. Toliau, atliekant banko operacijas, tokias kaip mokėjimų patvirtinimas ar dokumentų pasirašymas, prietaisas sugeneruos unikalius 8 skaitmenų slaptažodžius, kurie naudojami tik vieną kartą ir turi ribotą galiojimo laiką.

Svarbios pastabos apie PIN generatoriaus naudojimą

Norint užtikrinti maksimalų saugumą, naudotojas vienu metu gali turėti tik vieną aktyvų PIN generatorių, o jo dalijimasis su kitais asmenimis yra draudžiamas. Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad prietaiso naudojimas turi būti saugus – slaptažodžiai neturi būti atskleisti kitiems žmonėms.

Ką daryti, jei PIN generatorius užsiblokavo?

Jei įvedėte neteisingą PIN kodą, generatorius praneš apie klaidą. Po trijų nesėkmingų bandymų prietaisas automatiškai blokuojamas, ir norint jį atkurti, turėsite kreiptis į „Swedbank“.

Kaip elgtis, jei išsikrovė PIN generatoriaus baterija?

PIN generatoriaus baterija, priklausomai nuo naudojimo intensyvumo, veikia iki 5 metų. Kai akumuliatorius pradeda silpti, ekrane pasirodys įspėjimas. Pasibaigus baterijai, reikės kreiptis į artimiausią banko padalinį ir gauti naują prietaisą arba pasirinkti kitą prisijungimo metodą, pavyzdžiui, „Smart-ID“.

Ką daryti pametus PIN generatorių?

Jeigu praradote PIN generatorių, nedelsdami skambinkite „Swedbank“ telefonu 1884 (iš užsienio – +370 5 268 4444) arba atvykite į artimiausią banko padalinį, kad prietaisas būtų užblokuotas.

Kitos prisijungimo priemonės

Be PIN generatoriaus, yra ir kitų patogesnių būdų prisijungti prie „Swedbank“ internetinės bankininkystės: „Smart-ID“, asmens tapatybės kortelė, „Mobile-ID“. Klientai taip pat gali naudoti biometrinius duomenis, tokius kaip piršto atspaudas ar veido atpažinimas, jungiantis prie išmaniosios programėlės.

Apibendrinimas

PIN generatorius yra patikima priemonė, skirta prisijungti prie „Swedbank“ interneto banko, ypač tiems, kurie neturi išmaniojo telefono. Svarbu laikytis saugumo taisyklių ir žinoti, kaip tinkamai naudotis šiuo prietaisu. Jei kyla klausimų ar problemų, visuomet galite kreiptis į „Swedbank“ konsultantus.

Daugiau informacijos apie „Swedbank“ interneto banką ir jo naujoves galite rasti čia.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *