PSD Įmokų Didėjimas 2023 Metais: Ką Reikia Žinoti

Nuo 2023 m. sausio 1 d. Lietuvoje keičiasi Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų dydžiai. Savarankiškai dirbantys asmenys ir tie, kurie patys moka PSD, turėtų būti ypač atidūs. Su didėjančia minimalia mėnesine alga (MMA), auga ir PSD įmokos.

Kaip Pasikeis PSD Įmokos?

Nuo sausio mėnesio asmenys, dirbantys pagal individualią veiklą ir mokantys PSD nuo minimalios mėnesinės algos, turės pervesti 58,63 euro „Sodrai“ – tai 7,68 euro daugiau nei 2022 m., kai šis rodiklis siekė 50,95 euro. Nuo 2023 metų MMA bus 840 eurų.

Ūkininkų Įmokos

Ūkininkai, kurių žemės ūkio valdos dydis neviršija 2, kas mėnesį mokės 19,57 euro už PSD. Tuo tarpu ūkininkai, kurių ūkis didesnis, turės mokėti 58,63 euro.

Atidumo Reikalavimai

„Sodra“ primena, kad tie, kurie sumokėjo PSD įmokas pagal senus dydžius, nebus draudžiami privalomuoju sveikatos draudimu ir už medicinos paslaugas turės mokėti patys. Gyventojams, turintiems automatinį apmokėjimą interneto banke, rekomenduojama atnaujinti sumas.

Kas Privalo Mokėti PSD Įmokas?

PSD įmokų mokėjimas Lietuvoje yra privalomas. Apdraustiesiems valstybė garantuoja nemokamą sveikatos priežiūrą, o tie, kurie neturi PSD, už medicinos paslaugas turi sumokėti patys. Asmenims, dirbantiems pagal darbo sutartį, PSD įmokas „Sodrai“ perveda darbdavys. Taip pat valstybės lėšomis draudžiami asmenys iki 18 metų, nuolatinių studijų studentai, bedarbiai ir kiti.

Kas Nutinka Nesumokėjus Įmokų?

Gyventojai, kurie nedirba, neieško darbo ir nėra draudžiami valstybės, privalo patys sumokėti minimalias PSD įmokas, kurios 2023 m. siekia 58,63 euro. Jei asmuo nesumoka įmokos iki einamojo mėnesio pabaigos, nutraukiamas jo sveikatos draudimas. Tai reiškia, kad už sveikatos priežiūros paslaugas teks mokėti patiems, o susikaupusios skolos turės būti padengtos vėliau.

Įmokų Kodo Naudojimas

Visos savarankiškai dirbančių asmenų PSD ir VSD įmokos mokamos vienu kodu – 444.

Išvados

2023 metais PSD įmokos ženkliai didės, todėl savarankiškai dirbantys asmenys ir tie, kurie patys moka už privalomąjį sveikatos draudimą, turėtų atidžiai stebėti šiuos pokyčius. Rekomenduojama pasitikrinti savo įmokas ir atlikti reikiamus pakeitimus, kad išvengtumėte nemalonumų su sveikatos draudimu.

Daugiau informacijos apie sveikatos draudimo sistemą galite rasti čia.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *